Mekan Sözlük Facebook Sayfası Mekan Sözlük Twitter Sayfası
İstatistik İl Seç Hakkında İletişim Üye Ol Gurme Giriş

ms chief - Yönetici

beğendikleri

 1. hemşin lokantası #3
  Maslak sanayi sitesi içinde görüntü olarak bildiğin en sıradan esnaf lokantalarından birisi olmakla birlikte tüm çalışanlarının benimsediği türk insanının ortalamasına hitap eden bir hizmet kültürü geliştirmiş, yemekleri ise her türlü övgünün üstünde olan, esnaf lokantası görüntüsünü farklı renklerle ayrılmış, -patron dahil- her çalışanın giydiği garson önlükleri sayesinde özüne bağlı, köklü bir müessese görüntüsüne çevirebilmiş, geç bulup işyeri taşınınca erken kaybettiğim ama levent´ten maslak´a sadece onlar için gidebileceğim mekan.

  adından da anlaşılacağı üzere ağırlıklı karadeniz mutfağı olmak üzere ev yemekleri yapıyorlar ve haşlanmış ayıklanmış pilav üstüne koyulmuş tavuğu kokusuz olarak yiyebildiğim tek yer.
  #6 - 05.02.2012 18:18
  haftada birkaç gün yapılan, içine bolca maydonoz yaprakları atılmış tel şehriyeli tavuk suyu çorbaya denk gelirseniz mutlaka deneyin.
  #44 - 20.02.2012 00:40
 2. Gülvend Baklava #41
  çekmeköy'de bulunan ambalajlarından anladığım kadarıyla başka da bir şubesi olmayan, sadece baklava ve benzeri şerbetli tatlılar satan tatlıcı. dükkan sade dekore edilmiş. sadece camla çevrili mermer bir tezgah üzerinde 8-10 tepsi tatlı ve bir köşede 2 tane masa var.

  o kadar işlerini seviyor ve değer veriyorlar ki; tulumba tatlısı niye satmadıklarını sorduğumda 'tulumba tatlısının ayrı bir uzmanlık gerektirdiğini söylediler -ki tulumba tatlısı en dandik pastanede bile vardır.

  dükkandaki 2 tane masada porsiyon olarak sipariş ettiğiniz tatlıları yiyebilirsiniz.

  Sitesi yok ama bilenler için telefonu var: 0 216 640 43 93
  #50 - 14.04.2012 23:22
 3. Başkent Simit Fırını #34
  ben ki, zaman zaman yeme isteği ortaya cıktığı ve çıktığında -en çok da gazozla- 2 tane bile simit yiyebilen gizli bir simitseverim, antalya'da bir ara sokak da sadece simit yapan, hiç durmaksızın simit yuvarlanan, susama bulanan, fırınında sürekli olarak simit bulunan bu simit fırınının ki gibi bir simit yemedim. sabahları 08:00-09:00 arasında giderseniz sokağa taşan uzun bir sıra beklemek zorunda olacaksınız. onun dışındaki saatlerde kuyruk içerde oluyor çoklukla..
  #41 - 14.02.2012 21:06
 4. Mercan Kokoreç #44
  çok uzun yıllardır kadıköy çarşı içinde hizmet veren, rakibi "şampiyon" kadar duyulmamış olsa da onun kadar iyi kokoreç yaptığına inandığım mekan. kokoreç zaten ne kadar temiz olabilir ki? mercan da genel hijyen kurallarına uyar bir yer o kadar.

  kokoreç közde ve klasik olmak üzere 2 şekilde yapılıyor. közde olan için minik bir fiyat farkı alınıyor. Ayrıca dilerseniz kokoreçi bira ile tüketebilirsiniz. fiyatlar da gayet uygun.
  Bence de Böyle: 1 #58 - 01.05.2012 20:15
 5. komagene çiğköfte #19
  etsiz çiğköftelerini pek beğendiğim mekan. birkaç yerde daha yedim ama henüz daha iyisine rastlamadım. ancak kısa bir süre önce yediğim bir çiğköftedeki bir baharat dikkatimi çekti. ne olduğunu bilmiyorum ama komagene´de de olsa çok iyi olurdu.

  bu arada hangi baharatları kullandıklarına dair bir bilgiye ulaşamadım. komagene sırrı demekle olmaz! bunu bilmek tüketicinin hakkı. oran bilmek istemiyoruz ama hangi baharatlar bilmek isterim.
  #24 - 11.02.2012 03:08
 6. şişçi ramazan #6
  keçi ve koyun eti karışımı şiş köfteleri ve özel bir terbiye ile hazırlandığını söyledikleri döneri sayesinde Antalya´nın en bilinen mekanlarından birisidir. Her ikisini de yedim ancak adından da anlaşılacağı üzere varoluş sebepleri olan "şiş köfte"lerini beğendim.

  döner ya da köfte servisi altta tereyağlı pide ile birlikte yapılıp, yanında da yeşillik veriliyor. antalya yöresine özgü tahinli piyazı da en iyi yapan yerlerden birisi. ekstra fiyat talep ediyorlar mı bilmiyorum ama ekstra yumurtalı isteyin piyazı...

  Antalya çarşı içinde (yüzüncü yıl bulvarı) ve atatürk bulvarında olmak üzere 2 şb var. Ancak eski olan ve tavsiye edeceğim yer çarşı içindeki mekanı...

  Korkuteli´nde de 1 tanesi tandır ve alkol servisi de yapan 2 tane mekanı var.

  bu sitesi (bkz. sisciramazan.com/)

  bu da sitesinden bile güzel fotoğraflara sahip oburcan'ın blogu (bkz. www.oburcan.com/sisci-ramazan-..alya/)
  #9 - 06.02.2012 12:02
  korkuteli ilçesi'nin izmir yönüne çıkışında bulunan tandır yapılan mekanı, bulunduğu köy ortamını yiyip yiyebileceğiniz en lezzetli tandırla ve dilerseniz alkolle buluşturabildiği için eşsiz bir yerdir.

  kış aylarında büyük bir sobanın ısıttığı 3 tarafı camla kaplı bölümde yaşayacağınız deneyim de akıllarda yer edecek türden.

  ama tabi önerim; esintili bir yaz günü, saat 16:00 ve sonrası, söğütlü bahçedeki ağaçlardan birisinin altı, tandır, özel yoğurtları vs...
  #214 - 02.08.2012 17:21
 7. lider pide #2
  ümraniye tepeüstü´nde ikea´ya yürüme mesafesindeki mahallenin ara sokaklarından birisinde 90´lı yıllar yapımı tipik bir betonarme binada mahalle pidecisi olarak işe başlayıp, zannediyorum gece gec saatlere kadar açık olduğundan ve tabii pidelerinin lezzetinden istanbul´un en meşhur pidecilerinden birisi olmayı başarmış karadeniz pidecisi.

  sadece kavurmalı, kıymalı, kaşarlı pide yapmaktadır. kapalı olan pide piştikten sonra üstünden bir çentik atıp içine 1-2 küp tereyağı atıyorlar ve masaya siz istemeden süs biberi turşusu getiriyorlar.

  pide severlerin mutlaka denemesini önerebileceğimiz mekandır.

  (bkz. www.liderpide.net)
  #10 - 06.02.2012 22:07
  dün yine burada yemekteydik bir arkadaşla. dar bir zamanda sipariş verip gelmesini isteyince; "abi yoldan arasaydınız 15 dakika önce geldiğinizde hazır olurdu" dedi. bizi tanımadığı için bize özel bir öneri değildi ve mantıklıydı. biz çırçır ormanındaki yerde yedik, diğerleri için aynı şey geçerli mi bilemiyorum.

  yemek yerken arkadaşımla konuştuk; acaba pidenin sert kabuğunun daha yumuşak olmasını, pidenin tadını bozmadan sağlayabilecekleri bir yol var mıdır? Olsa ne güzel olur..
  #88 - 15.06.2012 17:26
 8. çatı Kebap #37
  çarşı içinde gazipaşa caddesinin hemen arka sokağında (koordinatları vermiyorum, kime sorsan gösterirler çünkü) bir binanın bildiğin 2. katında dar bir merdivenden çıkılarak ulaşılan öğrenci yıllarımızın lüks! sonra sonra da gayet lezzetli kebaplar yapan ortalamanın üzerinde lezzet sunan bir mekan.

  bir 'mekan' olmasının ötesinde hijyene ve hizmete önem veren bir 'müessese'dir. çalışanları hiç değişmiyor olmalı çünkü öğrenciyken bildiğim çırağı 15 yıl sonra gittiğimde de gördüm. sahipleri olan baba oğul da yine kasada duruyorlardı.

  fiyatları da lezzet ölçüsünde gayet uygundur.
  #45 - 25.02.2012 11:43
 9. Cunda Uno Restaurant #43
  ayvalık cunda adasındaki sahilde bulunan rakı/balık restaurantlarının bir arka sokağında bulunan pizzacı.

  yemeklerin lezzeti standart, hizmet kalitesi çok yüksek, mekan konforu ve güzelliği mükemmel. cunda'ya gidipte arar mısınız bilmem ama bir midpoint, bir kitchnette hizmeti ve konforu arıyorsanız burası cunda adasındaki en doğru yer olabilir. fiyatları da onlar kadar yüksek değil.

  yediğim makarna ve eşimin yediği pizza standartlar içindeydi. pizza içindeki sucuğun markasını sorduk; pınar olduğu söylendi.

  pizza, makarna ve et yemekleri yiyebilir, bira patates menüsü eşliğinde arkaşlarınızla sohbet edebilir, limonata içip kitap okuyabilirsiniz...

  aşağıdaki linkden terasında 360 derece bir tur atabilir, görebilirsiniz.

  (bkz. www.cundauno.com/sanaltur/uno/...html)
  #57 - 22.04.2012 23:34
 10. Köfteci Ramiz #39
  istanbul'a ilk geldiği tarihlerden beri köftesi, sunumu, köftenin yanındaki lezzetli sosu ve her şubede taze ve temiz tutabildikleri salata barlarına hayran olduğum mekan.

  ancak eyüp şubesine 5-6 ay arayla 2 kez gittim ve her 2 gidişimde de kötü bir servisle karşılaştım. ilkinde kapalı alanda servis veremediler ve her siparişi 2 kez vermemiz gerekti. 2nci gidişimizde de acık alanda oturduk ve aynı siparişi 3 kez vererek masaya küçük bir su gelmesini sağlayabildik.

  personelin sirariş almayı, takip etmeyi ve şikayetçi müşteriyi idare edebilmeyi bildiği söylenemez. bununla ilgili bir eğitim veriyorlarsa merkezden; o eğitimi aldıkları da söylenemez. bence (böyle bir uygulama varsa) merkezden bir 'gizli müşteri' göndermekte fayda var.
  #48 - 25.03.2012 19:54
 11. parlak restaurant #10
  2,5 metrelik bir odun ateşinin başına oturan bir kişi tarafından elle çevrilerek yapılan piliç, ününü hakeden lezzette. piliç, yanında bulgur pilavı ile servis ediliyor. pirinç isteyince geliyor mu bilemiyorum..

  yemekte bir de gavurdağı salatası söyledik ama bildiğimiz ve birkaç farklı yerde yediğimiz salatanın lezzetinden çok uzaktı. bu konuda geliştirmeliler kendilerini sanki. gavurdağı salatanın cevizi, bildiğim kadarıyla biraz irice oluyor. burada un haline gelecek kadar çok dövülmüştü. haliyle salatanın içinde hamur parçası gibi oluyor.

  neyse zaten tek eksiği de buydu. onun dışında herşey çok güzel burada.
  Bence de Böyle: 1 #202 - 30.07.2012 17:39
 12. takanik balık #7
  yeniköy´de iskeleye giden dar yolda sol tarafta yer alan lezzetli balıklar lokantası.

  ahşap masalar, uygun fiyat, temiz servis ve hizmet, birkaçı hariç güleryüzlü garsonlar, çubuk turşusu, mısır ekmeği...

  mekanı görmek isteyenler için www.takanik.com.tr
  Bence de Böyle: 1 #11 - 06.02.2012 22:33
 13. Tarihi Bilice Börekçisi #53
  sarıyer çayırbaşı bölgesinde bulunan, bugün bir arkadaşımın tavsiyesi ile gittiğim mekan.

  Kıymalı, kuş üzümlü kıymalı, patatesli kol böreği ve peynirli su böreği gördüm tezgahta. Kuş üzümlü kıymalı olanın tercih ettim. Yanında da kendi yaptıklarını söyledikleri limonatadan istedim. Börek tam istediğim oranda yağlı, beklediğimden daha kıymalı ve orantılı kuş üzümlüydü. Limonata ise biraz şekersiz.

  tarihi olmasına rağme mekanın iç dekorasyonu 2000'li yılların başında yapılan arabesk dekorasyon tarzında. Bu nedenle boğazı gören ön tarafında oturmak daha keyifli.

  bizimle ilgilenen garsona kıymayı nereden aldıklarını sordum. Açıldıkları yıllardan beri yakınlarında bulunan bir kasapla çalıştıklarını söyledi. Yanlış hatırlamıyorsam "güven kasabı" dedi.

  mekan kıymalı börek severlere, sariyer bölgesinin bu konudaki en iyisi olan sarıyer börekçisi'ne alternatif olarak önerilebilir. mekanın ruhu dışında lezzette bir fark bulamayabilirsiniz.

  adresi de; http://tarihibiliceborekcisi.com
  Bence de Böyle: 1 #71 - 14.05.2012 13:53
 14. barış büfe #57
  Bağdat caddesinde şaşkınbakkal ışıklardan kadıköy tarafına 100 metre kadar gittiğinizde sağ tarafta görebileceğiniz 1976 yılından beri yerinde hizmet veren, şimdi birkaç tane daha şubesi açılan, döner, dilli kaşarlı dahil çok çeşitli tost, kumpir ve hamburgeri, sıkma meyve suları ve meşbubat dışında kendi yaptıkları limonata ve yine "barış yoğurt" isimli bir firma kurarak kendi ürettikleri ayranlar eşliğinde tüketebileceğiniz caddenin en eski ve en beğenilen mekanlarından birisi.

  önünde 12 tane masa var ve haftasonu sıra beklemeniz gerekiyor ancak sirkülasyon hızlı.

  sipariş vermeden önce içerden fiş alıp döner kuyruğuna giriyorsunuz. ayrıca tost filan da alacaksanız o ürünü içerden veriyorlar. içecekleri başka birisinden istiyorsunuz filan...dolayısıyla biraz karışık maalesef o konu..

  bizim deneyimimize gelince... elbette haklı bir ünleri var. çok lezzetli bir dönerlerini yedik. kıvamında şekeri ve tadı olan limonatasını içtik. et ürünleri maret'ten. kaşar, peynir, ayran gibi süt ürünleri ise kendi şirketleri barış yoğurt'tan..

  lezzet ve ortam süper, fiyat ucuz sayılmaz, hizmet ise böyle bir yerin vermesi gerekenin altında maalesef...

  http://barisbufe.com.tr/
  #76 - 26.05.2012 18:49
 15. kitchenette #21
  özellikle kanyon ve astoria´daki mekanları iş yemeklerinin vazgeçilmez adresleri olan, ızgara somon ve makarna çeşitlerinde benim için özel bir yere sahip, naneli limonatası mükemmel, restaurant-cafe-bar hizmetleri sunan lüks bir mekan.

  çok özel bir dekorasyona sahip mekan, sanırım sunduğu bu keyifli ortamın fazlaca tercih ediliyor olmasından cesaret alıp gözünü dünyaya dikmiş. moskova ve bakü´de de mekanları var ve yayılmaya devam edeceklermiş. anadoludan istanbul´a bir iş yemeği için gelecekseniz bu mekan, tercih etmek için en doğru yer. pişman olmazsınız.
  #26 - 12.02.2012 05:54
 16. Polina şube #50
  dün arkadaşlarla geç bir kahvaltı için gittiğimiz mekan. polonezköy'le ilgili yazılarda ve sözlükte övgü alan bir mekan olduğu için polonezköy'de başka bir mekana giderek risk almak istemedik.

  güvenimizi boşa çıkarmadılar ve zeytin hariç gelen her ürün lezzetli ve kaliteliydi. sahibinin meyve ve bitkileri satınalarak kendisinin yaptığını öğrendiğimiz reçellerinden de tattık ve naneli hariç çok güzellerdi.

  lezzet açısından bu kadar iyi olan mekan hizmet açısından bizi pek memnun etmedi. siparişi alanla siparişleri getiren aynı kişi olmadığından istediğimiz reçellerin hiç biri gelmedi ve biz de durumu anlayamadık. kendisi sormuştu oysa ne reçeli istediğimizi. ek verdiğimiz siparişler de çok gecikmeli geldi. masada kalan özellikle ev yapımı reçellerin çöpe gitmesine gönlümüz razı olmadığı için paket yapılmasını istedik ancak yapamayacaklarını söylediler. Eğer her yaz tonlarca reçeli ziyan ediyorlarsa yazık.

  fiyatlar kişi başı kahvaltı 35 TL. sucuklu yumurta, 2 çeyit peynir, 2 çeşit zeytin, 3 çeşit reçel, kaymak, domates, salatalık ve çaydanlıkla getirilen çay bu fiyata dahil.
  #77 - 03.06.2012 18:14
 17. adatepe köyü çınaraltı kahvesi #59
  türkiye'nin en ünlü köylerinden birisi olan adatepe köyü'nün köy meydanındaki kahve, çanakkale'nin en güneydeki beldesi küçükkuyu'dan 3,5 km dağ yoluna tırmanarak ulaşabileceğiniz serinliği ayrı, limonlu adaçayı ayrı güzellikteki mekandır.

  adından da anlaşılacağı gibi kocaman bir çınar ağacının altında bildiğimiz çay ve diğer bitki çaylarını içebilir, tost, gözleme vs atıştırabilirsiniz.

  burada oturmadan önce tamamen eski rum evlerinden oluşan 50-60 haneli (bazıları maalesef yıkılmış) köyde küçük bir tur atarak yorulmanızı tavsiye ederim. bahar aylarında taşla örülmüş yollarında yürürken göreceğiniz çimler uzun zamandır köyde ilk siz yürüyormuşsunuz hissi verebilir.
  #81 - 11.06.2012 22:28
 18. piyazcı sami #64
  antalya'nın meşhur tahinli piyazının en iyi örneklerinden birisi "sadece piyaz yapılan" bu yerde yenilir.

  "ağzımın tadı" blogunun yazarı hakkı dayı'dan okuduğumuz gibi soluğu orada aldık. antalya valiliğinin arka tarafında sokak arasında zor bulduğumuz bir yerdi. "ilk kez" geldiğimizi söyledik. karşılığında ünlerini neye borçlu olduklarını ve neyi güzel yaptıklarını anlatırlar biz de hikayelerini dinleriz diye düşündük ama sadece "e güzel" anlamında kafasını sallamakla yetindi abi..

  biz de piyaz istedik ve hemen tezgahın arkasındaki arkadaşa siparişimiz ulaştı. közlenmiş soğan bir tahta kutunun içerisinden çıkartılarak getirildi. heyecan yaptık eşimle ama maalef soğuk olduğu için yemek istemedik.

  piyazın çok güzel olduğunu söylemeye gerek yok sanırım. herkes gibi bizim için de çok lezzetliydi. 6 tl yanlış hatırlamıyorsam piyazın fiyatı. başka birşey de satmadıkları için içecekle beraber 15 tl'ye 2 kişi lezzetli bir yemek yemiş olabilirsiniz. öğrenciler için de çok uygun bir yer olmalı ki, biz içerdeyken 2 grup genç grubu geldi mekana.
  #94 - 20.06.2012 11:50
 19. sofa fasulye #20
  çekmeköy´de bir sokak arasında bulunan çok özel bir kuru fasulye lokantası. tereyağlı lezzetli bir fasulyeleri var.

  ben istanbul´da sadece hüsrev ve çömlek´de kuru fasulye yerdim. burada yediğim fasulyenin bilinen ünlü fasulyecilerin lezzetini yakalamış olması büyük başarı. tüm iyi kurufasulyeciler gibi fasulye ve pilav dısında bir yemek yapmıyorlar bildiğim..

  edit: olay değişmiş ve artık başka yemeklerde yapıyorlar ve eve servis gönderiyorlarmış. sitesi de aşağıda..

  (bkz. sofafasulye.com/menu.php)
  #25 - 12.02.2012 05:17
 20. çin büfe #8
  maslak´da doğuş power center karşısında yer alan ve bildiğin çin yemekleri yapan, uygun fiyatlı bir mekan.

  burada içtiğim acılı ekşili çorba sushico´da içtiğim çorbadan güzeldi.
  #12 - 06.02.2012 22:51
 21. saray muhallebicisi #18
  İstanbul´da 10´un üzerinde şubesi bulunan beyoğlu´nda başlayan cadde muhallebiciliğini son yıllarda avm´lere de taşımış olan tarihi mekan. spesiyali su muhallebisi, tavuk suyuna çorba. ayrıca sahanda yumurta bile sirariş edebileceğiniz kahvaltı menüsü de oldukça geniş.

  sabah ya da -kalırsa- öğle saatlerinde ziyaret edenlere kıymalı kol böreğini yanında özel limonataları ile denemelerini tavsiye ederim.
  #23 - 11.02.2012 02:51
 22. kral künefe #70
 23. mahal #72
  Yemeklerinde sadece zeytinyağı ve tereyağı kullanan, türk yemekleri yapan bir lokanta. Kanyon ve Palladium'da olmak üzere 2 mekanı var.

  Damak zevkine düşkün türk yemeği sevenler için uzun yılları devirmiş ünlü esnaf lokantarı dışında pek seçenek yok zaten. Hele avm'lerin yemek katlarında birkaç tanesi dışında bu tür lokantalar da yok! o nedenle Mahal pek kıymetli bir alternatif.

  Palladium'da yok ama Kanyon'da kendilerine ait masaları da var. süper şef abinin yönlendirmesi ve önerileriyle damak zevkinize uygun bir öğlen yemeği yiyebilirsiniz. Öneri isterseniz, yaprak sarma, karnıyarık, bamya ve sulu köfte önerilir.

  #108 - 26.06.2012 19:05
 24. çiya #85
  mezopotamya yemekleri!

  ilgi çekici değil mi? benim de öyle ilgimi çekti ve kadıköy balıkçılar çarşısındaki 3 farklı mekanda 3 farklı menüyle hizmet veren bu mekanla tanıştım yıllar önce.

  türk mutfağı, balkan mutfağı gibi farklı mutfaklara ait yemekler var ama bununla da bitmiyor. sadece türkiye değil civar coğrafyada ne yemeği varsa burada bulabilirsiniz. menülerinde yüzlerce farklı yemek var. Ancak her yemeği her zaman bulamıyorsunuz. bir kere kendilerinden dinlemiştim. bir bölgede sadece nisan mayıs aylarında yetişen bir mantardan yapılan özel bir yemekleri var. haliyle bu yemek sadece bu aylarda yenilebiliyor.

  demirhindi şerberti, sumak şerbeti, firik pilavı, domates, ceviz, turunç ve patlıcan tatlıları benim tattığım farklı lezzetleri ve herbiri denenesi lezzetler. yemekleri kendiniz seçersiniz ama tatlı konusunda bir öneride bulunayım. yanına kaymak ilave edilmiş ceviz tatlısı...
  Bence de Böyle: 1 #123 - 01.07.2012 00:28
 25. çömlek kurufasulye #89
  İstanbul'da benim duyduğum 2 tane meşhur kurufasulyeci vardır ki, bir tanesi budur. 5-6 yıl önce çamlıca tepesindeki eski yerlerinde tesadüfen tanıştığımız ve sırf mandıra yoğurdu hatırına tekrar tekrar gelerek fasulyesinin güzelliğini fark ettiğim yerdir.

  tereyağlı ve özel bir usulle yaptıkları kuşbaşı etli fasulye çok dikkat çekmiş olmalı ki, istanbul genelinde bir trafiği vardır yine çamlıca tepesinde yer alan yeni mekanının. restaurant'ta kuru fasulye ve pilav dışında sadece köfte vardır tercih edene. yanısıra çorba, salata, turşu ve yoğurt bulunur. yoğurt bunların içindeki en özel ürün. mandıra yoğurdudur ve tarifsiz lezzetli, yoğun yağlı bir yoğurttur.

  fiyatlar bu özellikte bir yer için gayet uygundur. 10 TL fasulye fiyatından devam ederseniz kişi başı ödeyeceğiniz en yüksek ücret 20 Tl olacaktır.

  (bkz. www.comlek.com.tr)
  #129 - 08.07.2012 02:26
 26. 7 Mehmet restaurant #108
 27. Bayramoğlu Döner #94
  bir yemeği ile öne çıkan restaurantların genel özelliklerinden birisi yan ürünlerde - özellikle de ücretsiz sunduklarında- aynı başarıyı yakalayamamalarıdır. bugün dönerini yediğim bu mekanda masaya gelen patates kızartması taze yağ ile yapılmış, kıvamında kızartılmış ve sıcaktı. küçük kasede getirdikleri salatanın malzemeleri eşit boyda özenle ve taze doğranmıştı.

  bu özelliklerinin yanı sıra iyi kalitede zeytinyağı ve nar ekşisi kullanıyorlar. servis hızlı ve iyi, masalar ve ortam da gayet temiz.

  dönerine gelince; isminin hakkını veren bir yaprak döner. çok çok inceydi ve tabaktaki pilavın üstünü tamamıyla kaplayan 20x20 boyutunda 1 defada kesilmiş büyük bir dönerdi. Lezzetliydi...
  #170 - 16.07.2012 21:31
 28. halil lahmacun #120
  kadiköy çarşı içinde balık pazarının devamında çiya ile yanyana sayılabilecek, sadece lahmacun ve peynirli pide yapan mekan.

  1980 yılından beri yerindeymiş de ben dün gördüm. tabi arkadaş tavsiye etmeseydi o küçük girişi ile 30 yıl daha görmeyebilirdim. ince hamurlu ve hamuru çok gevrek. kıymayı birçok ünlü mekanın etçisi yalçıdağ et'den, peyniri ise yalı çiftliğinden alıyorlarmış. içecek olarak da şalgam, ayran ve diğer meşrubatlar var.

  üst katı da varmış kışlık ama çay filan verilmediği için önündeki 5-6 masa çok hızlı dolup boşalıyor. lahmacun da peynirli pide de 3,5 tl. peynirli pidesi içine maydanoz rendelediği için fıstık yeşili bir renkte servis ediliyor.

  hizmet de, hijyen de, ürün kalitesi de lezzet de ortalamanın çok üstünde ve her türlü övgüyü hakeden bir yer.

  (bkz. www.halillahmacun.com)
  #183 - 22.07.2012 22:45
 29. fırat alabalık #127
  hemen yazalım; anadolu'nun her yerinde alabalık yemiş değilim ama kiremitte yapılan o balıktan daha güzel, fırat nehrine paralel olarak her masa nehrine bakacak şekilde kurulmuş o mekandan daha özenli, onlarca farklı ağaç ve çiçekle suyun bereketinden bir bitki örtüsü yaratılmış o coğrafyadan daha yeşil, kaç tane mekan olabilir ki?

  elazığ'a 45 km mesafedeki keban barajının baraj gövdesinin altındaki fırat köprüsünün hemen yanındaki bu mekan büyük bir alabalık çiftliğinin tesisleri aynı zamanda. kendileri yetiştirdikleri balıkları taze taze pişiriyorlar. kiremitte, ızgarada ve tavada olmak üzere alabalık yapıyorlar. ben kiremitte yapılmış bir balık yedim ki, bu satırları böyle heyecanla yazma sebebim...

  sitesinde gördüğüm kadarıyla kışlık kapalı, yazlık kapalı, bahçe ve düğün dernek için kullandıkları açık alanla birlikte 4 farklı bölümü var. toplam 2000 kişiye hizmet verebiliyorlarmış.

  üzerinden 2 yıl geçtiği için çok fazla detay hatırlamıyorum ama mekan www.firatalabalik.com adresinden incelenebilir.

  (bkz. www.firatalabalik.com)
  #191 - 24.07.2012 21:42
 30. Arby´s #130
 31. özlem pastanesi #132
  1976 yılından beri antalya'da unlu mamüller işi yapan karadenizli bir ailenin şerbetli tatlı ve pastalarıyla meşhur pastanesi. meltem'deki imalathanesinden sokağa yayılan fırın kokusu nedeniyle buradan alışveriş yapmayı tercih ediyoruz. her daim taze ve sıcak.

  imalat yapılan yer satış yapılan ön taraftan görülebilecek şeklide açık ve temiz. bu nedenle insanlar güveniyor olmalılar.

  ben bu kadar uzun ömrü olan bir işletmeden kendilerine has bir ürün geliştirmelerini beklerdim. her şeyi iyi yapıp, bir şeyi çok iyi yapmak... tek eksikleri de bu bence.
  Emin Değilim: 1 #198 - 28.07.2012 19:04
 32. günaydın #133
  asıl işleri kasaplık olan ve et konusundaki uzmanlıkları ile bildiğim kadarıyla istanbul ve ankara'da kebap, steak house, köfte döner ve burger olmak üzere 4 farklı mekan çeşidiyle hizmet veren eski bir müessese.

  ben şimdiye kadar köfte döner ve steak house restaurantarında yemek yedim.

  köfte döner rest'ler sadece avm'lerin yemek katında olan uzunca bir salata bar'dan dilediğiniz gibi kendinize salata hazırlayabildiğiniz mekanlar. çoğunlukla palladium'da yiyoruz. döner, köfte ve sadece pilavın dışında tavuklu pilav ve buhara pilavı bu mekana özel alternatifler. antep dolma, içli köfteleri lezzetli. et uzmanı olmaları nedeniyle dönerleri çok güzel. kuru fasulye de güzel ama günaydın yiyince başka en iyilerle karşılaştırmak lazım bu yemeği. o vakit ancak ortalamayı kurtarır, diğer ürünleri kadar başarılı diyemem.

  bu mekanda bir et yemelisiniz ama..

  (bkz. www.gunaydinet.com)
  #203 - 31.07.2012 17:15
 33. kızılkayalar #134
  ben burada daha önce gitmiştim ama sadece tıkınmış olacağım ki, ne yedim hatırlamıyorum. tesadüfen bugün önünden geçince "gurme" havasına girip bir deneyeyim dedim... pide döner yedim...tırt çıktı!

  döneri lezzetsizdi. limonatada da şeker ve renk tamam, ancak limon asidi olmadığı için dilde ve damakta bir ekşi tat bırakmıyordu. çok beklemiş ve ruhu ölmüş limonata..

  arkadaşlar ıslak hamburgerini çok övdüler. bir şans daha verip onu deneyeceğim bir daha ki sefere. bu kadar insanın bir bildiği olmalı.

  #273 - 04.09.2012 14:38
 34. hd iskender #141
  ağırlıklı olarak avm'lerde şubeleşen, çok hızlı -neredeyse bir fast food dükkanı kadar- servis yapabilme özelliğine sahip iskender restaurantı. ağırlıklı olarak ankara ve istanbul'da yaygınlar ama bunun dışında aşağıdaki linkten görebileceğiniz 7-8 ilde daha varlar.

  mekanın lezzetli iskenderleri dışındaki en önemli özelliği garsonun elindeki elektronik bir alet yardımıyla sipariş alması nedeniyle 5 dk içinde -ki bu en yoğun günde 15 dk'yi geçmez- siparişinize kavuşmanız. sadece %100 dana etinden iskender yapıyorlar. bunun dışında salata, çorba, turşu ve künefe servisleri var.

  hafta içi dışında yemek sonrası çay servisi yapılmıyor ama bunu ramazan ayında uygulamamalarını öneririm, zira hafta içi yoğunluğundan daha yoğun olmuyor bu dönemde.

  (bkz. www.hdiskender.com)
  #230 - 04.08.2012 21:26
 35. aslı börek #145
  evde yapımı diğer böreklere göre daha zor görünen, kırşehir, kayseri başta olmak üzere bir iç anadolu yemeği olan su böreğini büyükşehir insanına sevdiren börekçidir.

  hamur işi sevenlerin hafifliği, lezzeti ve doyuruculuğu üzerinde mutabık kalabileceği yegane börek olan su böreğini peynirli, kıymalı ve ıspanaklı olmak üzere 3 çeşit hazırlayan aslı börek, sitelerinde gördüğüm kadarıyla 1994 yılından beri bu işi yapıyorlar. su böreği ile başlayan hizmet başka ürünlerle genişledi ve şimdilerde benim henüz denemediğim boşnak böreği de yapıyorlar.

  su böreğinin yanında aroması ve şekeri ile mükemmeli yakaladıkları limonatalarını öneririm.

  (bkz. www.asliborek.com/2011/urunler.html)

  daha sonra aslı börek'in mantısı konusuna gireceğim ama onu ayrı yazmak istiyorum.
  #235 - 06.08.2012 20:56
 36. pideci #146
  bir pidesever iseniz, diğer bütün pidecilerden farklı olarak yumuşak hamurda pide sunabildiği için mutlaka denemeniz gereken pideci. istanbul'da 5 tane dükkanları var ama çok merkezi yerlerde olmadığı için istanbul'da yaşıyorsanız çok dikkatinizi çekmemiş olabilir.

  çok lezzetli pidelere sahip olmasına rağmen, jenerik ismi nedeniyle ün salamadığını düşündüğüm bu mekanda tonton dedikleri kapalı pidenin kavurmalı ve yumurtalı olanının denenmesi çok mühim. 2 farklı mekanını denediğim bu pidecidin fiyatları normal, hizmet kalitesi değişken.

  (bkz. www.pideci.com/zekeriyakoy-pid..D=397)
  #238 - 10.08.2012 10:37
 37. kasap döner #147
  kayıtlara geçsin! yeni ve çok ilginç bir konseptle karşı karşıya döner restaurant ya da dönerci camiası...

  anadolu yakasında yaşayanların daha iyi bilebileceği sarıtaş sucuk isimli bir firma var. daha bugüne kadar 1 kangal sucuklarını bile görmedim. işte bu sarıtaş bir çiftlik kurup, çok güzel bir konsept hazırlayıp, döner dükkanı işine girmiş. dün bir arkadaşla beşiktaş çarşı içindeki meşhur karadeniz dönercisine gidip, ramazan nedeniyle kapalı olduğunu görünce hemen yan tarafındaki bu dükkana girdik. ortam, sunum ve lezzet müthiş. servis ise çok bilgili ve pırıl pırıl arkadaşlar tarafından yapılmasına rağmen bu ilk deneyimden geçer not alamadı. yoğunluğa veriyorum. fiyatlar çok uygun. 40 gr'dan başlayarak istediğiniz gramajda döner veriyorlar. ayran 1 tl ve eker ayran.

  ayrıca mekanda masalarda ipad bulunuyor. biz kullanmadık ancak isteyenler kullanabiliyor sanırım.

  henüz 2 dükkanları olduğunu öğrendiğim yer denenesi diyor, gelişimlerini izliyorum.

  (bkz. www.kasapdoner.com/sube.html)
  #239 - 16.08.2012 11:29
 38. ince memed #150
  Her yaz gittiğim Malatya yolunda son 5-6 yıldır duraklarımızdan birisi olan Darende'nin Malatya istikametine çıkışında bulunan bir yol üstü lokantası. üstü sahibinin evi olan lokantanın yaz döneminde çiçeklerle dolu ve üstü kapalı bahçesinde servis yapılıyor. özel yemekleri dana kavurmaları. pilav ve çoban salata eşliğinde geliyor ve yayık ayranı takviyesiyle anadolu'nun göbeğinde anadolu mutfağının en güzel öğünlerinden birisini yiyorsunuz.

  bir de resmi var burada masanın.. (bkz. https://twitter.com/mekansozlu..oto/1)
  #249 - 29.08.2012 22:36
 39. öz güngör kebap salonu #152
  itiraf edeyim ki, vedat milor şehrin merkezindeki sobacılar çarşısındaki bu mekanı ziyaret edip anlatmasa, dar, sağlı sollu atölyelerle dolu bu sokakta bu mekanı keşfedemezdim. tesadüfen önünden geçsem kapıdan içeri girmezdim de... yemek mevzuuna ayrı bir ilgimiz, keşfedilmemiş yerler keşfetmek konusunda bir motivasyonumuz var ama bu kadar da değil. biz o kadarını yapamadığımız için vedat milor var zaten ve eksik olmasın.

  bu kebap salonunda yediği kebabı -yanlış hatırlamıyorsam- yediği en lezzetli et olarak anlatmıştı vedat milor. gerçek kıvırcık kuzu eti demişti. biz de o övgülerle malatya'da tuttuk buranın yolunu ve ilk girişimimiz bayram nedeniyle kapalı olmasından sebep boş çıktı. pes etmedik bayramdan sonraki gün tekrar gittik. sokağın başında küçücük bir tabela sizi yönlendiriyor ve önünde sıra bekleyen insanların bulunduğu her katı 25-30 metrekare 2 katlı bir dükkana geliyorsunuz. masalar minik ve tabulere oturuyorsunuz. biz de 20-25 dk kadar bekleyip öyle girebildik içeri ve bu mekanla ilgili merakımı anlamayan babamdan da bir fırça yedim.

  biz "menü" diyecek olduk ki, "tek çeşit kebabımız var" uyarısı aldık. "e getir o zaman" dedik. uzatmaya gerek yok. yedik, pek memnun kaldık.

  anadolu lokantalarında pek alışık olmadığımız türden nar ekşili, zeytinyağlı salata ve közlenmiş biber servis olarak her masaya veriliyor. kebapda yörede "tırnaklı pide" olarak bilinen yufkadan kalınca bir pide ile servis ediliyor. içecek olarak da bakır kaplarda ayran veriyorlar.

  fiyat da kebap için 10 tl ve benim için çok uygundu. ancak malatya'daki diğer mekanlarla karşılaştırıldığında ününü ve lezzetini çok az paraya çevirmiş de denilebilir. bunu da hakediyorlar.

  (bkz. https://twitter.com/mekansozlu..large)
  #251 - 30.08.2012 11:13
 40. yemek kulübü #151
  bu hafta keşfettiğim, oda kule iş merkezini yanında tarihi bir mekanda hizmet veren (galiba eski markiz pastanesi) çok çeşitli ve lezzetli krep, salata ve makarna ağırlıklı menüsü ve çok uygun fiyatlarıyla hızlı bir yemek için çok uygun olan, hijyen, hizmet ve kalitesi beni memnun etmiş mekandır. fiyat konusuna tekrar gireyim çünkü bu yemekleri bu mekanda bu fiyatlarla yemek şaşırtıyor. galiba krepler 6,5 tl. içecekler de 1-1,5 tl.

  krep ıspanaklı, mantarlıydı, özenli şekilde hazırlanmıştı ve limonatayla pek güzel oldu.

  bira servisi de yapıyorlar bu arada...
  #250 - 30.08.2012 10:46
 41. satır et lokantası #156
 42. Sahil Restaurant #170
 43. görgülü pastanesi #171
  1960 yılında kurulmuş bir pastane. bildiğim kadarıyla ilk şube kızıltoprak'daki..

  özel bir ürünü ile çok tercih edilir olmuş bir pastane değil. tüm pastane ürünlerini yapıyorlar ve denediğim her ürünü için iyiydi diyebilirim. benim sık gittiğim çekmeköy şubesinde gördüğüm kadarıyla doğum günü pastası konusunda özel bir talep görüyorlar.

  geçenlerde bir laz böreği tatlısı aldım buradan -bilenlerin kırkpınar lokantasından da bileceği baklavanın büyükçe kesilmiş içinde muhallebi olan versiyonu- çok ama çok beğendim. şerbetli tatlı sevenlere tavsiye ederim.

  bu da sitesi (bkz. www.gorgulupasta.com/main.php)
  #280 - 07.09.2012 16:19
 44. pierre loti çay bahçesi #176
  eyüp'de aynı adlı tepede bulunan eskiden turistik bir mekan iken şimdilerde günün her saati dolu olan, hafta sonu yer bulma problemi yaşanan tarihi bir çay bahçesi. çay, simit ve üçgen peynir yenilir, içilir. öyle bir manzarası var ve öyle keyifli bir yerdir ki, on yıllardır çay simit için gelir başka da bir şey aramaz insanlar.

  birkaç güzel fotoğrafını da buldum bilmeyenler için..

  (bkz. www.geziyorum.net/piyer-loti-k..ss_6/)
  (bkz. www.map2cafe.com/index.php/lis..loti/)
  #287 - 16.09.2012 01:24
 45. kocalar dinlenme tesisleri #177
  ankara istanbul yönü ve istanbul ankara yönü olmak üzere her iki yönde 80-90 km arayla 2'şer tane olmak üzere 4 tane bulunan dinlenme tesisi.

  ben istanbul yönünden ilk tesis ve ankara yönünden 2. tesisi aynı gün ziyaret ettim bir sehayatim sırasında. yemeklerini yemedim, yiyenler anlatır ama havanın güzel olduğu ve vaktinizin de olduğu bir günde giderseniz tertemiz havasında güzel çaylarından için. masaların kenarına çiçekler ektikleri ve esintili bir koridor yarattıkları mekan, araç yorgunluğunu alır götürür yarım saatte..
  #288 - 23.09.2012 00:07
 46. ovalı konya mutfağı #178
  120 cm2 pide yapmış getirdiler. masanın bir ucundan diğerine uzayan bir tahta üzerindeki pideyi nasıl bitireceğim diye baktım. siz de (bkz. ovalikonya.com.tr/wp-content/u..1.jpg) bu pideyi son dilimine kadar bitirdim ki, çok abartılı yemek yiyemem.

  kartal'daki 2 katlı yerini gece gördüm önce. restaurantlar ve lokantaların olmazsa olmazı güçlü ışıktır. burası da öyle ışıl ışıl bir yerdi. adını ilk kez gördüm ama konya merkezli filan diye düşünüp birkaç gün sonra girdim içeri. konya'da yokmuş. istanbul'da ise 4 taneymiş.

  hikayesi uzun ama deneyimi olanlar anlatacaktır. benim özellikle söylemek istediğim şey uygun fiyatları ve kendilerine özel hamurlu tatlıları. tatlı severler yemeden çıkmasın.

  (bkz. ovalikonya.com.tr/)
  #289 - 23.09.2012 00:21
 47. taş kahve #180
  burası cunda adasının en nadide mekanı. turistik bir mekandır, bilmediğim bir yerdir diye kendinizi sakınmayın. bildiğin mahalle kahvesinden farkı olmadığı için girin içeri bir yere oturup isterseniz masaya kafayı koyup uyuyun. 3 saat sonra uyanıp kalkın gidin. bir allahın kulu gelip sizi kaldırmaz.

  bu mekanda aynı zamanda adanın yerlisi abiler kıraathane faaliyeterinde bulunurlar. pişpirik, ellibir filan. bir de bunun yanında aşağıdaki linkte görebileceğiniz gibi aynı anda rahmi koç, güler sabancı, suzan sabancı dinçer, haluk dinçer, -yanlış görmüyorsam- semahat arsel gibi isimleri birarada bulabilirsiniz. bu derece özel bir mekan.

  çay filan demeyeceğim, ada çayı için burada. 1 dilim limonlu adaçayı..

  (bkz. taskahvecunda.blogspot.com/)
  (bkz. koykahveleri.wordpress.com/201..ahve/)
  (bkz. www.harftamircisi.com/wp-conte..a.jpg)
  #292 - 25.09.2012 14:19
 48. kaşık-la #185
  mantısıyla meşhur, kayseri merkezli restaurantlar zinciri. 1991 yılında kayseri'deki toyota bayiinin içinde yöresel mantı ile başlayan hikaye gün itibariyle 5-6 şehire yayılmış.

  mantıları benim damak zevkime pek uymuyor ancak hepsini ayrı ayrı yediğim, tandır, sarma, kuzu kavurma ve yöresel 'yağlama'ları çok lezzetlidir.

  mutfakları her restauranlarında açıktır ve defalarca gözlemledim; çok titiz çalışanlara sahipler.

  (bkz. www.kasikla.com/)
  #301 - 20.10.2012 22:57
 49. kasap oktay usta #189
  çekmeköy merkezinde, -turkiye'de fazla bulunmayan- hem kasap hem de restaurant olarak hizmet veren, et ustası oktay usta yönetimindeki müthiş mekan. çanakkale'nin biga ilçesinde bulunan kendi çiftliğindeki yerli ırk etleri satıyorlar.

  ben yeni keşfettim ama zaten keşfedilmiş ünlü bir mekan olduğunu internet sitesine girince anlıyorsunuz. vedat milor'un bile dikkatinden kaçmamış bir yer. eşimle bizim keşfimiz şimdilik kasap reyonu ile sınırlı kaldı. aldığımız pirzola eti tarif ettikleri şekilde pişirdik ve ben yapmış olmama rağmen gerçekten çok lezzetliydi. bir de onların ızgarasından yiyecegiz ilk fırsatta.

  restaurant kısmı iyi dekore edilmiş amerikan tarzında bir yer. ilk fırsatta gidip, deneyip yazacagım.

  (bkz. www.kasapoktayusta.com/)
  #306 - 03.11.2012 22:20
 50. dardenia #192
  erenköy ve maslak olmak üzere henüz 2 şubesi bulunan hem taze hem de işlenmiş balık ürünleri bulunan mekan. maslak'daki restaurant'a gittim. fikir iyi, uygulama iyi, mekan iyi, fiyatlar iyi ama menü için seçilen balıklar heyecan vermiyor ve ekmek çeşitleri lezzetsiz.

  henüz 2 farklı menüsünü denedim. denemeye devam...

  (bkz. dardenia.com/menu/spesiyal)
  (bkz. dardenia.com/restoranlar)
  #310 - 04.12.2012 14:11
 51. galata muhallebicisi #197
  ofisimizin yanına açılan maslak şubesi ile tanıştığım muhallebici.

  muhallebici diye geçiyor ama menüsüne bakınca fark edeceksiniz, sütlü tatlılar menü -ve tabi ciroları- içinde çok küçük bir paya sahip. aylardır gidiyorum sanırım ilk zamanlarında 1 kez tatlı yedim. ağırlıkla sabah kahvaltı, öğlen ise yemek için gidiliyor.

  sabahları çok güzel ev poğaçaları, sahanda yumurtaları, kahvaltı tabakları ve kol börekleri var. öğlen menüsü dönerin yanı sıra birkaç çeşit yemek. ancak yemek tarafı çok zengin sayılmaz.


  (bkz. www.galatamuhallebicisi.com/tr)
  #313 - 16.09.2013 00:59
 52. mola kahvaltı #207
  mola kahvaltı ya da mola gözleme evi, istanbul´un en iyi 3-5 kahvaltı mekanından birisidir. Tabelasında "mola odun ateşinde gözleme, köy kahvaltısı, mantı" yazar

  şile yolunda çekmeköy´den 15-20 km sonra kendisi gibi 10-12 mekanla bir arada bulunan bu mekan, ağırlıkla kahvaltı için tercih ediliyor.

  köy kahvaltısında, özel bir talep yoksa her masaya 3 çeşit peynir, tereyağı, zeytin, kaymak, bal, reçel ve domates salatalıktan oluşan bir söğüş tabağı getiriliyor. dilerseniz sahanda ya da haşlanmış yumurta, çiğ börek, menemen, gözleme vs isteyebiliyorsunuz.

  benim için önemli olduğundan kullandıkları markaları da öğrendim; peynirler ve tereyağı yörsan ya da içim. bal, balmarmak, reçel seyidoğlu, sucuk çoşkun. şaşırmadım değil tabi bu kadar iyi markaları kullanıyor olmalarına ama sahibi olan abinin ne kadar titiz olduğu görülünce anlaşılıyor.

  bu mekanda bir kahvaltı deneyimi yaşarsanız sık ziyaret ettiğiniz yerlerden birisi oluverir.

  birkaç da resim var aşağıda

  (bkz. i.hizliresim.com/yppaja.jpg)
  (bkz. i.hizliresim.com/oqp13b.jpg)

  edit: kimileri gözleme evi olarak da biliyorlar. onu da yazdım.
  #315 - 04.06.2014 13:35
  buraya kimse 1 kez gitmez. öyle bir yerdir.

  #320 - 13.09.2014 23:11
 53. yanyalı fehmi lokantası #210
  burası Kadıköy balıkçılar çarşısının girişinde sol tarafta yer alan 1919 yılında kurulmuş bir lokanta. ve yüzlerce defa önünden geçtiğim bu lokantayı yemek yemek için ezber ettiğim üç-beş yer olduğundan ve çarşı içinde bir sokakta bile yüzlerce dükkan olduğundan olacak hiç fark etmemiştim.

  tesadüfen görüp, 1919 yılından beri orada olduğunu fark edince, yemekleri nasıldır, özelliği nedir de 95 yıldır oradadır bakalım istedik. mekanın içi 95 yıllık değilse bile eski görünümlü. masalar ahşap ve örtüsüz tipik esnaf lokantaları gibi. tezgah ve arkası temiz. garsonlar özenli ve aydınlatma çok iyi. et yemekleri, sebze yemekleri, ızgaralar, çorbalar, zeytinyağlılar, tatlılar ne ararsanız var.

  sarmayı her yerde yemek istemem ama mekan güven verince sarma yedik. gerçekten çok iyiydi. kuzu eti mi diye sordum; şimdi ne cevap verdiklerini hatırlamıyorum ama kuzu eti tadında ve harikaydı.

  hesap kısmı biraz karışık. hiç olmayacak bir rakam söylediler. menüdeki fiyatları hatırladığım için o kadar tutmaması gerekiyordu. uyarınca tekrar hesapladı ve öyle olmadığını anladığı halde aynı rakamı söyledi. doğru dedi. uzatmadım ödedim ama niye öyle yaptı anlamadım. mekanın bir özelliği mi, münferit bir garson işi mi bir daha gidince anlayacağız.

  bir daha gitmeye değecek kadar iyiydi. ama bir daha hesap hatası yaparlarsa bozuşacağız.

  (bkz. www.fehmilokantasi.com/)
  #318 - 13.09.2014 00:59
 54. dondurmacı kurtiş usta şile #136
 55. köz kanat #211
  Anadolu yakasındaki en meşhur ve bu işi en iyi yapan yerlerden birisi.

  çok uzun yıllar sadece kartal sahil yolunda bir restauratları vardı. şimdi geçenlerde gördüm ataşehir´de açmışlar.

  kanadı çok özel bir yöntemle yapmıyorlar ama hep aynı lezzette yapıyorlar. aynı büyüklükte kanatlar seçip aynı derecede pişiriyorlar. üzerlerine attıkları çizikte bile bir özen var. aynı yerlerde ve aynı derinliklerde. lezzetlerinin de sebebi bu özen sanırım.

  Kartal´daki yerden söz ediyorum; büyük bir bahçesi var. sahil yolunda olmasına rağmen deniz görmüyor ama kokusunu alırsınız. kışın ise 2 katlı kapalı bölümdeler. kanat dışında çok güzel tatlıları var. bu konuya da ayrı bir özen göstermişler.

  alkol yanlış hatırlamıyorsam yok. zaten gerek de yok.

  haftasonu maçları izlemek isteyenler için lig tv var.

  benim memnun kalmadığım şey ise valeleri. otoparkta yer olsa bile anahtarınızı almaya çalışıyorlar. bence bu müesseseye pek yakışmıyor o lüzumsuz hareketler.

  (bkz. www.kozkanat.com/index.html)
  #321 - 13.09.2014 23:34
 56. tarihi sultanahmet köftecisi #213
  Türkiye´nin en meşhur köftecisi. ayrıca bana göre en güzel köfteler de burada yapılıyor.

  hikayesi 1920 yılında başlıyor buranın ve ilginçtir, 94 yıllık mekan son 38 yılında adında "Sultanahmet" ve "köfteci" oluyor.

  1920 yılında "halk kebapçısı" 1944 yılında "halk kebapçısı" 1964 yılında "meşhur halk kebapçısı" ve 1976 yılında da "Sultanahmet meşhur halk köftecisi" olarak biliniyor. hikayesi şurada (bkz. www.sultanahmetkoftesi.com/Kur...html)

  bugün yemek yemek için önünde kuyruk olan ve sıra ile içeri alınan 4 katlı dükkanda sadece köfte ve piyaz servisi yapılıyor. varsa da bunca kez gittim ama ben daha başka bir şey yiyen görmedim. köftelerinde sadece dana eti, tuz, soğan ve ekmek var. baharat dahil başka bir şey koymuyorlar. köfte yanında verdikleri turşular da çok güzel

  mekanın her katında 8-10 masa var ve çok büyük bir yer değil. öğlen ya da güneşli bir hafta sonunda giderseniz sıra beklemeniz olası.

  duvarlarda daha önce burada yemek yemiş devlet adamı, sanatçı vs kişilerin yazdıkları teşekkür yazıları var. bu kadar uzun bir tarihi olunca da duvarda hemen herkesin teşekkür yazısına rastlamanız mümkün..

  sitesine girince göreceksiniz franchaise işine girmişler. aynı lezzet tutturulsa bile o dükkan ortamı sağlanamayacağı için ben sultanahmet´de yemeyi tercih ederim.

  (bkz. www.sultanahmetkoftesi.com/ind...html)
  #323 - 22.09.2014 16:03

bu sitede kullanıcıların mekanlarla ilgili deneyimleri paylaşılmaktadır. yazılanların tamamı ya da bir kısmı doğru olmayabilir.
yazılardan yazarları sorumludur. mekan sözlük, ekşi sözlük formatında tematik bir sözlüktür. format, temanın ihtiyaç duyduğu kullanım kolaylığını sağlamak için aslına sadık kalınarak değiştirilmiştir. site içeriğinin çocuklar için sakıncalı olmamasına özen gösteriyoruz. buna rağmen uygun olmayan içerikler olabilir. doğru olmadığını düşündüğünüz/bildiğiniz yazılarla ilgili şikayet butonunu kullanarak bize ulaşabilirsiniz. yazılanlar kaynak gösterilmeden ticari amaçla kullanılamaz ve alıntılanamaz.

copyright © 2012 mekan sözlük

Antalya Temizlik FirmalarıAntalya Temizlik FirmasıAntalya Temizlik ŞireketleriLamine AhşapMasif PanelAhşap PencereHasır DekorasyonKamış Çatıbahçe konaklarıHalı YıkamaHalı TemizlemeAntalya Koltuk YıkamaAntalya Halı YıkamaAntalya Halı TemizlemeAntalyaantalya kolejlise kolejantalya en iyi kolejantalya özel okulantalya kaliteli eğitimantalya eğitim öğretimilkokul kolejserik kolejserik özel okuladnan menderes havalimanıadnan menderesizmir havalimanıizmir havaalanıadnan menderes havaalanıantalya web tasarımantalya web sitesiantalya profesyonel webprofesyonel web tasarımantalya web yazılımkontrol panelli web siteweb tasarım antalyaWeb sitesi yaptırmak istiyorumhappy chefchefbuffetotel büfehotel buffetantalya hotel buffetantalya otel büfeaçık büfeantalya açık büfeantalya sigortaantalya kaskobireysel emeklilikantalya konut sigortasıantalya iş yeri sigoryasıaraç sigortasıAntalya Halı TemizlemeAntalya Halı YıkamaAntalya Koltuk YıkamaAntalya Temizlik FirmalarıAntalya Temizlik ŞirketleriHalı TemizlemeHalı YıkamaAntalya Web Site TasarımıWeb Site TasarımıDinamik Web Sitesiantalya rüya evleriantalya dream houserüya evleridream househazır web sitesihızlı web site kurulumukurumsal web sitefirma web sitesiyönetim panelli web sitemakaleler